Den 4. – Wall Street, Empire State, atd.

Hned ráno jsme se vydali na další procházku. Tentokrát jsme měli naplánováno mrlnout na Wall Street a na další zajímavosti kolem.

Vystoupili jsme z metra přímo na Wall Street station a rovnou se vydali hledat slavného býka. Trochu jsme si zašli, ale nakonec se podařilo. Bylo zde hrozně moc lidí a vyfotit se dalo fušku 😀 Nicméně se podařilo a rozhodovali jsme se jak dál.

Ondra s Evou chtěli jít pěšky na památník Ground Zero. My jsme byli spíše pro metro. Nakonec jsme s Kinečkou jeli a oni šli pěšky. Sešli jsme se u památníku obětem 11.zaří. Místo je opravdu zajímavé. Jedná se o 2 obří “fontány” a kolem dokola jsou na deskách napsány stovky jmen obětí. Hned vedle se staví nový, největší mrakodrap v New Yorku.

Další zastávka byl obchodní dlm Macys, což je prý největší obchodní dům na světě. Dali jsme si rozchod na 3 hodky a musím říct, že to byl nejhorší shoping ever. Všechny rozházené na x pater, člověk chtěl věci od Ralpha, ale musel projí x pater aby našel vše. No hrůza. Nakonec jsem si koupil jen pásek a skončili jsme v Mekáči v posledním patře.

Jelikož už byla noc, vydali jsme se na Empire State building. Chtěli jsme tam jít v noci z jednoho prostého důvodu. Je to prostě lepsí. Byli jsme v Dubai na Burj Khalifa za dne a nebylo to úplně ono.

« 1 of 2 »

Pár informací o Empire State:

  • 102 patrová budova dosahuje výšky 448 metrů, ale jeho uznávaná výška je 381 m
  • V roce 1931 se stala na 40 let nejvyšší budovou světa
  • Po zřícení “dvojčat” se stala nejvyšší budouvou New Yorku
  • V roce 1986 zařazena na seznam národních kulturních památek

Bylo to opravdu krásné. Nádherný výhled na noční život v NYC. Určitě doporučuji v noci. Stojí to za to. Udělali jsme zde pár fotek a vydali se dolů.

Další zastávka – Time Square

Todle je úplně nejvíc šílený místo v NYC. Nemám rád hodně lidí na jednom místě, takže jsem dost trpěl. Je to šílené mraveniště, vše svítí, člověk si tam připadně jak ve dne. Je zde hodně obchodů, které mám rád (Am. Eagle, Aeropostale atd.) V Aero měli zrovna -50% na vše, takže jsme šli shopovat.

Po nákupech jsme šli do oblíbené restaurace Bubba Gump. Určitě jste viděli Foresta Gumpa. Hodně stylová restaurace, skvělá obsluha. Musím říct, že chlápek byl klasický amík. Hrozně příjemnej, pořád si povídal. No prostě super. Jídlo bylo super a nebylo to vůbec drahé na to, že jsme seděli na Time Square.

Po jídle jsme se vydali zpět do bytu klasickou trasou metra 🙂

 

Leave a Reply