Miami – první dny Little Havana, Miami Beach

Dnes máme poslední den v Orlandu a přesouváme se zpět do Miami. Cesta je to pekelná a velice nudná, takže jsme dali ještě zastávku ve Fort Lauderdale, kde jsme zaparkovali hned u pláže a šli si dát něco na jídlo. Po obědě jsme pokračovali dál až do hotelu.

Jelikož nám zrušili hotel na Palm Beach a většina hotelů u pobřeží byla zavřená, nebo otevřená jen částečně, museli jsme vzít hotel v lokalitě Doral. Lokalita je to dobrá, jelikož máte kousek letiště, v okolí jsou dva velké nákupáky – Dolphin Mall a Miami International Mall a je tady klid. Po ubytování jsme se vydali do Dolphin Mall a na nákup potravin. Večer jsme si dali dortík v CheesecakeFactory a udělali první menší shoping.

Druhý den se vydáváme na Miami Beach, abychom se podívali v jakém je stavu po hurikánu Irma. Cesta nám zabere zhruba půl hodiny. Obecně je Miami šíleně ucpané a musíte počítat s dlouhým čakáním v kolonách. Jsme na místě.

Najít parkování na Miami Beach je opravdu oříšek, zde přináším pár tipů:

  1. Na ulici můžete stát většinou max. 3 hodiny a parkování je šíleně drahé (cca. 4-5 dolarů za hodinu)
  2. Městské parkoviště – jsou sice levnější (cca. 2 dolary za hodinu), ale opět zde můžete stát max. 3 hodiny
  3. Parkovací domy – nejlepší varianty. Najděte si je dopředu na internetu a koukejte po cenách. Nám se podařilo najít parkování za 1 dolar na hodinu a bylo zde možné parkovat i déle jak 3 hodiny

Přicházíme na pláž, oceán je šíleně rozbouřený a hrozně fouká. Lidí zde moc není a písek není moc čistý. Jde vidět, že se snažili co nejrychleji dát pláž do pořádku, takže to není 100 %. Zhruba za půl hodiny přichází šílený slejvák, utíkame se schovat a když přestane, rozhodneme se, že pojedeme zpět do hotelu, jelikož se obloha jenom hemží mračny. 🙁

Večer se vydáme do části Miami Little Havana. Zde můžete najít spoustu obchodů s doutníky, mrknout se jak se doutníky vyrábí a zajisté si nějaké nakoupit. My jsme navštivili prodejnu Little Havana Cigar Faktory. Zde mají opravdu vše. Výběr je velký a pokud doutníkům rozumíte, budete určitě ve svém živlu. My jako amatéři jsme si nechali poradit od paní a koupil jsem si pár doutníků domů. V jedné části můžete vidět i chodník slavných a navštívit klasickou hospůdku.