Den 3. – socha svobody

Na úterý jsme měli koupené lístky na Sochu Svobody. Trajekt odjíždí z jižní části Manhattanu a musíte zde být přesně na koupenou hodinu. My jsme to měli na 10:00, takže jsme museli vyjet před 9:00 abychom vše stihli bez problémů. Před vstupem na trajekt bezpečnostní prohlídka jak na letišti a u trajektu 2 doprovodne lodě s 50mm kulometem. Na ostrov se jede pár minut a už po cestě bylo vidět krásné panorama NYC a zajisté Socha Svobody.

Bezpečnost zde hrotí opravdu hodně, takže před vstupem na Sochu Svobody musíte zase projít bezpečnostní prohlídkou jak na letišti. Bohužel jsme neměli lístky do hlavy, ale jen na podstavec (2 měsíce dopředu vyprodané). Udělali jsme nějaké fotky a jeli dále na Elis Island což bylo dříve přestupní místo migrantů. Zde jsme si dali menší jídlo a rychle prohlédli. Trajekt krásně navazoval, takže jsme mohli jet zpět do centra.

Další část cesty byla na Brooklinský most. Je zde pěkná procházka na druhou stranu řeky, ale hrozně moc lidí. Most je zajímavý, auta jezdí pod váma a vy uprostřed chodíte po lávce. Jde zde také vidět Manhattan most, kde jezdí i metro (podobně jako v Praze). Na konci mostu jsem našel burgrárnu na menší věčeři.

Jelikož už bylo hodně hodin a byli jsme unavení, jeli jsme metrem zpět na byt.

Leave a Reply