Jednodenní výlet do Bruselu

Přináším pář řádku o tom, jak v jednom dni vidět to hlavní z Bruselu. Může se hodit např. při dlouhém přestupu, nebo jen jako tip pro zajímavá místa.

Na start bych rád napsal pár řádku ohledně možnosti cesty do Bruselu letadlem. Z Prahy máte dvě možnosti.

  1. Letět na Bruselské letiště – zde musíte počítat s vyšší cenou letenky, ale poletíte např. s Brussel Airlines. Cenově se pohybujeme kolem 3 tisíc Kč za zpáteční letenku. Výhoda je, že z letiště jezdí přímo vlak na hlavní nádraží v Bruselu. Tento vláček najdete v příletové hale v -1 poschodí. Jednoduše si koupíte lístek a za pár minut jste v centru. Opravdu rychlé a pohodlné.
  2. Letět na low cost letiště Charleroi – mám také vyzkoušeno, ale určitě bych nedoporučoval na jednodenní výlet. Letiště je hodně daleko a musíte jet autobusem, což zabere klidně i hodinu. Záleží jaká je doprava. Z Prahy na zmiňované letiště létá např. Ryanair a cena letenky je tak o 50 % nižší.

Co jsme tedy viděli?

V centru jsme se chtěli podívat do muzea aut. Jedná se o Auto World Brussels. Lístky jsem koupil dopředu pro případ, že by zde bylo hodně lidí (což nebylo). Cena lístku je 9 EUR, což je víc než férová cena.  Prohlídka vám zabere tak 1-2 hodiny, zálěží jak moc budete auta zkoumat. Vše je umístěno ve velké hale. Dole jsou veteráni a musím říct, že jich je zde opravdu pěkná porce. Na své si přijdou určitě všichni. V patře jsou novější auta a můžete se vyfotit ve formuli, což je takový bonus. Celkově opravdu pěkná expozice a stojí za vidění.

Po muzeu jsme se vydali do centra. Co musíte opravdu zkusit je místni vafle. Najdete plno stánků, obchůdků apod. My jsme si vybrali kavárku, jelikož jsme si chtěli napohodu sednout a užít si to. Minule jsem jedl vafli na stojáka na ulici a nebylo to úplně ono. Poté musíte zajít do nějakého pivního baru a poslat tam nějaké ty belgické pivka. Vyberte si dle gusta. Myslím, že je to docela jedno. Všude dostanete velký výběr.

« 1 of 2 »

Po ochutnávce místního piva jsme se pěšky vydali k fontánce “chlapečka” a dále na hlavní náměstí, které musí vidět každý, kdo je v Bruselu. Pokračujeme dále k budově evropského soudu, což je opravdu impozantní stavba. Aktuálně prochází velkou rekonstrukcí, takže jsme si nebyli jisti zda je otevřeno, jelikož byl skoro všude plot. Kolega našel ale skulinku, kterou jsme se dostali před hlavní vstup, kterému dominuje velké schodiště osazené sochami. Pokud se budete chtít podívat dovnitř, je to možné, ale musíte projít bezpečnostním rámem. Nemusíte se bát, nic se neplatí. Uvnitř se dostanete do hlavní haly, která je opravdu obrovská a krásně zpracovaná. Určitě doporučuji se zajít podívat.

Další zastávka byla specialita pro moji osobu. V Bruselu je totiž socha Jean Claude van Damma, což je můj oblíbený akční hrdina. Nevýhoda je, že je umístěna u obchodního centra na kraji Bruselu. Vzali jsme tedy Uber a vydali se tam. Na místě jsme udělali pár fotek a dali jídlo s místním fast foodu. Opět objednáváme Uber a jedeme na Bruselské Expo, kde naleznete významnou stavbu Atomium. Lístky doporučuji koupit dopředu online, abyste si ušetřili trápení ve frontách. Celá prohlídka vám zabere dle aktuální expozice. Já jsem zde byl po druhé a při první návštěvě jsme dali víno v restauraci, která je v nejvyšším možném místě Atomia. Tím se vše zajisté natáhlo. Osobně odhaduji potřebný čas na 1-2 hodiny.

Jakmile jsme vše okoukli opět objednáváme Uber a vydáváme se směr letiště. Cesta nám zabere pár minut, jelikož není moc provoz. Na to si musíte určitě dávat pozor, jelikož jsou zde opravdu šílené kolony a nemusíte pak stihnout letadlo.

Tím náš jednodenní výlet končí 🙂