Florida – Mexický záliv – Marco Island, Naples

Máme tu další den. Opět je hnusně a prší, takže přemýšlíme, co budeme dělat. Koukáme na meteo radar a zjišťujeme, že na západním pobřeží je krásně a bez mraků. Plán je tedy jasný. Pojedeme autem k mexickému zálivu a budeme doufat, že se počasí nezhorší i tam.

Vydáváme se na cestu po silnici 41, která vede přes Everglades národní park. Google ukazuje cca 100 mil a dojezd kolem 2 hodin. Moc to neutíká. Nemůžete jezdit moc rychle a jedete prakticky jen rovně. Je to hrozná nuda, ale co bych pro cestování neudělal. Zhruba po 2 hodinách přijíždíme na Marco Island. Koukáme kolem a vidíme, že některé domy mají ještě poničené střechy, na krajnicích jsou rozřezané stromy. Pomalu přijíždíme k pláži a hledáme parkoviště. Je to zde trochu problém, jelikož všechny parkovací plochy jsou privátní. Nacházíme public parking ve spodní části ostrova, který stojí 8 dolarů za den což je super cena. Jde vidět, že zde nikdo není, parkoviště tak pro 50 aut skoro prázdné. Bereme věci a míříme k pláži.

Počasí zatím drží a je nádherně. Po pár set metrech přicházíme na nádhernou bílou pláž, která lemuje celý ostrov. Počítám tak 50 lidí maximálně na celé pláži. Voda krásně klidná a teplá. Jdeme se projít po pláží a zjišťujeme, že jsou všechny hotely zavřené. Po hurikánu Irma se zde zatím provoz rozjíždí a turisti jsou prostě pryč. Takovou šanci bez lidí jen tak nemáte. Začínáme mít hlad a tak hledám otevřenou restauraci na Gmaps. Nic. Vše zavřené, ale světýlko naděje v podobě Mc Donald na obzoru. Sedáme do auta a jedeme k Mekáči. Opravdu zde nikdo není. Vidíte jen dělníky u hotelů, kteří opravují poničené cesty a elektrické vedení.

Posilníme se kvalitní stravou za 14 dolarů a pokračujeme dál v dnešním tripu. Míříme do města Naples, které je také hned u pobřeží a je zajímavé především historickou částí. Parkujeme hned u pláže a platíme parking. Opět zde nikdo není a pláž je prostě úžasná. Celou atmosféru doplňuje dřevěné molo, které se táhne do moře. Jdeme se projít, sledujeme místní hnědé Pelikány a racky, jak loví ryby. Opravdu úžasné, jak se střemhlav vrhnou do vody, naberou plný zobák vody a pokračují stále dokola. Chvilku se zdržíme a pak si jdeme ještě projít město a pomalu se vydáváme zpět, abychom přijeli nějak rozumně.

Cesta bude opět kolem 2 hodin ale tentokrát pojedeme po silnici 75 což by měla být dálnice, takže můžete jet trochu rychleji.