Dubai a Ras Al Khaimah 2014

První cesta do Dubaie. Letěli jsme se SmartWings v té době ještě Flydubai nelétal. Cena letenky kolem 8.600 Kč v akci. Plán byl takový, že zůstaneme prvních pár dní v Dubai a pak pojedeme do Ras Al Khaimah, které je úplně nahoře u hranic s Ománem.

V Dubai jsme měli v plánu mrknout na největší místní atrakci Burj Khalifa což je stále největší budova světa (ale ne na dlouho, jelikož v Dubai začli stavět budovu, která bude ještě větší), chtěli jsme mrknout do The Dubai Mall což je jeden z největších nákupáku na světě a také bylo v plánu zajet na golden souk což je místu, kde nakoupíte zlato a jsou zde prakticky jen obchody se zpatem.

Ubytování jsme měli v oblasti Deira což určitě není centrum, ale cenově se to zde pohybuje relativně dobře a spojení metrem je v Dubai úplně v pohodě, takže se dostanete všude rychle a bez problémů. Dají se využít i taxíky, které jsou levné, ale jsou časté zácpy, takže metro je nejrychlejší.

Den jsme začli prohlídkou nákupáku, který je opravdu šíleně velký. Naleznete zde např. obří akvárium, kostru dinosaura, hokejové hřiště, vodopád před 3 patra apod. Snadno zde zabloudíte a tak velice často využijete mapu. Je zde také vstup na prohlídku Burj Khalifa. Doporučuji zakoupit lístky dopředu online, jelikož na místě neseženete a vyhnete se frontám. Prohlídka je opravdu pěkná, je zde krásně ukázané jak se budova stavěla, její parametry a další zajímavosti. Výtahem vyjedete na vyhlídku, kde můžete být jak dlouho chcete. Celkově moc pěkné. Určitě stojí za vidění i když cena není nejmenší.

« 1 of 2 »

Večer jsme se šli podívat na The Dubai Fountain, což je také nádherná podívaná. Zda se nic neplatí ale připravte se na davové šílenství. Celý den jsme zakončili výletem na gold souk, který jsme prošli a jeli do hotelu.

Následujicí den jsme jeli do Ras Al Khaimah, kde jsme měli booknutý hotel (doporučuji Hilton Ras Al Khaimah, který je hned u pláže). Dostanete se sem jednoduše taxíkem. Cena v roce 2014 byla kolem 120 AED. RAS je úplně něco jiného. Není zde tolik turistů, pláže jsou víc klidné a celkově je to více napohodu. Cenově tak o 30% levnější jak Dubai. I když nebudete mít v hotelu jídlo, vždy můžete sednout do taxíku a zajet do místních restaurací, které jsou velice chutné.

Celkově RAS hodnotím jako super na odpočinek a relax. Nepočítejte zde ale s nějakou větší aktivitou. Nic moc se zde nenechází.