Tenerife 2012 – fotografie a povídání

Tento článek píšu s odstupem pár let a musím říct, že se za tu dobu mnohé změnilo. V roce 2012 byly letenky na Tenerife z Prahy kolem 11 tisíc, když se zadařilo. Jelikož jsme chtěli ušetřit a ještě se podívat do Barcelony, letěli jsme s přestupem. Na cestu z Barcelony na Tenerife jsme zvolili nejhorší možnost – Ryanair. Cesta tam byla relativně ok, ale zpět si nás vyhnátli a doplácel jsem 100 EU za zavazadla. Nejhorší na tom bylo, že to bylo neoprávněné. Oba jsme měli palubní zavazadla splňující jejich limity, ale kráva byla tak drzá, že nás ani nenechala přeskládat věci. Španělé si tam v klidu chodili s většima kurfama a nikdo jim nic neřekl. Celkově nás cesta vyšla cca stejně jak přímák z Prahy, ale beru to ok, jelikož chybama se člověk učí.

Po příletu jsme si vyzvedli auto v Hertz. Seat Leon za cca 4 tisíce na týden zcela dostačujicí. Jelikož to byla naše první návštěva Tenerife, měli jsme opravdu nabitý program. Vezmu to jen velice rychle:

« 1 of 2 »
    1. Vilaflor – malebná vesnička uprostřed hor, kam vede krásná klikatá cestička. Určitě stojí za zastavení a projití.
    2. Monkey Park – klasická turistická atrakce, ale můžete si tam hrát s Lemurama a krmit je. Mají tam spoustu opiček a je to zábava pokud máte rádi zvířata.
    3. Teide – byl to náš první výlet, takže jsme vyjeli jen lanovkou k hlavnímu stanovišti a prošli se na krátkých trasách kolem sopky. Jedna trasa vede ke krásnému výhledu na Pico Viejo. Na vrchol jsme se nedostali, jelikož jsme nevěděli, že je potřebné povolení. To jsme si vyřídili na naší další cestě na Tenerife. Jinak je zde spousta ruzných tras, které můžete projít, ale určitě je potřeba nějaké to vybavení, jelikož se teplota mění a může vás chytnout i sníh.
    4. Piramides de Guimar – pyramidy na Tenerife včetně zajímavého výkladu. Je to docela drahé, ale velice zajímavé a poučné.
    5. Siam Park – to je klasika, nejlepší water part, kde jsme zatím byli

Celkově se nám Tenerife velice líbila a jelikož se sem vracíme pravidelně, patří mezi naše top destinace. Více v dalších článcích, kde i nastíním možnosti, jak se na Tenerife dostat za pár korun.