Abu Dhabi a Dubai 2016

Již druhá návštěva Spojených arabských emirátů chtěla trochu změny. Proto jsme se rozhodli jet do Abu Dhabi. Cesta byla naplánovaná na sobotu – neděli.

Letěli jsme z Prahy s Flydubai v sobotu 13:50. Nikdy jsme s touto low cost společností neletěli a slyšeli jsme na ni dost rozporuplné názory (recenze také na webu). Let měl cca 1:30 hod zpoždění a tak jsme čekali již odbavení u gate. Nakonec se podařilo a do Dubaie jsme přiletěli cca kolem 23:00. Flydubai léta na terminál 2, což je menší terminál, ale docela nový. Po přistání jen rychlá kontrola pasu a razítko a můžete pro kufr a na taxík.

Taxíky jsou tady levné a nemusíte se bát, že vás někdo okrade. Vše jde podle taxametru a vždy vám dají účtenku, pokud si o ni řeknete. Jeli jsme rovnou do hotelu kousek od letiště, kde jsme přespali (link na hotel zde). Druhý den jsme dali snídani a jeli taxíkem na stanoviště autobusů, které jezdí do Abu Dhabi.

Možností jak se tam dostat je více. Můžete si vzít taxík, ale to vyjde offiko na cca 300 AED, neofiko kolem 200 AED, nebo můžete využít společné taxi, kde se domluvíte se skupinkou lidí. Dostanete se tak cca na 50 AED na osobu. Třetí varianta je autobus, který stojí 25 AED, ale pozor. Pokud jedete z Dubaie a nemáte jejich kartičku na metro, zaplatíte ještě za kartičku. Celkově to tedy vyjde kolem 60 AED.

Autobus jezdí snad každých 10 minut opravdu se nemusíte bát, že budete čekat. Jsou to pohodlné klimatizované busíky a hodně prostorem. Cesta trvá dle situace kolem 2 hodin. Přijedete do Abu Dhabi na hlavní nádraží, kde si pohodlně vezmete taxík do hotelu.

My jsme vybrali Hilton Abu Dhabi, hlavně kvůli poloze a také, protože zde máte jistotu dobré úrovně ubytování a jídla. Hotel patří mezi starší kousky, byl to jeden z prvních hotelů v Abu Dhabi, ale je pěkně opravený a pokoj byl pěkný.

Jelikož jsme jeli hlavně relaxovat neplánovali jsme nějaké extra výlety. První výlet byl do Sheikh Zayed Grand Mosque což je opravdu nádherná mešita, kterou prostě musíte vidět. Využili jsme hotelový bus, ale jinak se tam dostanete taxíkem. Doporučuji jet do nejdříve ráno, jelikož není takové vedro a vyhnete se davům turistů. Co se týče oblečení, muži si musí vzít dlouhé kalhoty a tričko s rukávem (stačí např. polo). U slečen je to horší a většinou se nevyhnete zapůjčení burky. Vstup do areálu je přes ochranku a neplatí se žádné vstupné.

Další výlety jsme měli především do Marina Shopping mallu, který je hned naproti Hiltonu a patří mezi ty větší a oblíbenější. Naleznete zde spoustu atrakcí, restaurace a nespočet obchodů. Také je zde velký Carrefour, kde si můžete nakoupit. Jet sem můžete taxíkem, nebo si udělat pěknou procházku promenádou kolem moře.

Jelikož jsme bydleli kousek od Etihad Towers, šli jsme se podívat i tam. Určitě doporučuji, pokud chcete vidět Abu Dhabi z ptačí perspektivy. Vstup je 100 AED na osobu, ale dostanete voucher na 70 AED, který můžete utratit v místní kavárně. My jsme si dali nějaké drinky a dortíky a kochali se výledem. Pozor, zavírají zde v 18:00.

<h2>Co se týče dalších atrakcí:</h3>

  • Ferrari world – pro milovníky určitě nutnost
  • Yes island aquapark v Abu Dhabi
  • Nespočet nákupáků
  • Emirates Palace – mega luxusní hotel, stojí za vidění
  • Yas Marina Circuit – zde si můžete půjčit závoďák a prohánět se po místní dráze

V sobotu jsme jeli zpět do Dubaie opět autobusem. Tentokrát to bylo za 50 AED. Hotel jsme vzali kousek od letiště, jelikož jsme letěli zpět kolem 8 ráno. Určitě doporučuji Hilton Garden Inn. Krásný, nový hotel kousek od letiště, super pokoje vše nové čisté. Nahoře rooftop bazén s výhledem na Sharjah.

Na večer jsme se vydali do Emirates Mallu, kde jsme ještě nebyli. Jeli jsme metrem, jelikož jsme měli tu metro kartu. Ta se dá nabít na určitou částku a poté můžete jezdit jak chcete. Cesta trvala zhruba 40 minut. Obchoďák je šíleně velký, je zde milión obchodů, můžete si zde zalyžovat, nebo si dát nejlepší cheesecake v The Cheesecake Factory (jj to je ta z Teorie velkého třesku). Nakoupili jsme pár věcí a našich oblíbených obchodech a jeli zpět do hotelu vyspat se na zpáteční let.

V neděli jsme vzali taxík a jeli na letiště. Doporučuji udělat online check in a hodit si palubní lístky do mobilu tím se vyhnete dlouhééé frontě.