Den 14. – odpočinek

Jelikož jsme včera v karaoke baru popíjeli s místníma poměrně dlouhou a na výlet jsme vstávali v půl šesté ráno, dnes jsme se chtěli opravdu vyspat a trochu si odpočinout.

Okolo dvanácté jsme se po rychlé snídani vydali k hotelovémi bazénu, který je největší v USA trochu se opalovat a prostě relaxovat. Byli jsme dost překvapení, že tam bylo opravdu málo lidí – našli jsme volná místa i na velmi lukrativním ostrůvku uprostřed bazénu. Sluníčko pěkně peklo, takže jsme šli zkusit vodu – plaval ale pouze Michal protože to bylo opravdu hodně studené. Bohužel asi ve dvě se nám zatáhlo a o půl hoďky později začalo pršet, tedy jen malý tropický deštík, ale zabalili jsme to a šli na oběd.

Burger v Kalapaki Beach Hut byl opět skvělý. Abychom se celý den neflákali, vydali jsme se do Kapaa na cyklostezku ke kokosovému pobřeží. Kvůli nedostupnosti se na tuto krásnou část Kauai nedalo dlouho dostat, nedávno zde však dokončili cyklostezku podél pobřeží, dlouhou asi 5 mil. Cena za její vybudování přesáhla 30mil dolarů, ale je opravdu povedená, bez problémů se sem vejdou 4 chodci nebo 3 jezdci na kolech. Původní plán byl zajet k začátku cesty, půjčit si kola a dojet na druhý konec a zase zpátky. Jelikož jsme však oba stále cítili burgery, vydali jsme se pouze pěšky. Byla to opradu hodně pěkná procházka, našli jsme další místní hospodu – hodně levnou jelikož pivo měli jen za 3,5 dolaru, šli jsme kolem pláže, která je oblíbeným odpočinkovým místem tuleňů a viděli jsme krásného modrého papouška ara v jedné kleci s bílým králíčkem. Bohužel nás zhruba po jedné míli zastihl déšť a vzhledem k mrakům jsme se rozhodli vrátit.

Pak jsme se vydali na rychlý nákup do Safeway, kromě pár drobností jsme hlavně chtěli nakrmit toulavé mačky u parkoviště. Hned po příjezdu už tam na nás tři čekaly, tak jsme koupili menší pytel granulek a nasypali do plastových misek. Snad jim to aspoň pár dní vydrží.

Leave a Reply