Den 12. – vodopády a historické město

Na dnešní den jsme neměli naplánované, žádné extra výšlapy. Dopoledne jsme jeli do malého městěčka Kaloa, které se snaží držet stále styl dřívější doby. Koupili jsme zde pár pěkných pohledů a navštívili místní výrobnu mýdla. Paní to mělo opravdu moc pekně. Mimo jiné dělala i svíčky. Krámek jsme si vyfotili a koupili nějaké mýdla.

Jelikož byl čas oběda, šli jsme navštívit místné food truck. Velice oblíbené místo, kde se najíst. Dali jsme si dobrou mexickou mňamku a pokračovali v našem výletu.

Další zastávka byla již zavřená cukrová plantáž. Zde jsme si mohli přečíst, jak dřív na Kauai frčel třtinový cukr, a jak tento boom upadl. Farmu pak koupila rodina Wilcoxs. Dnes je plantáž předělána na farmu, kde se pěstuje všechno možné ovoce. Přes ananas, liči, banány až po mango. Mezi tím vším pěstují divoká prasata a slepice. Celkově je na Kaui hrozně moc slepic a kohoutů. Můžete je potkat prakticky kdekoliv a je jich opravdu hodně. Celou plantáží vede kolejiště a můžete si zaplatit projíždku vláčkem. Za 40 babek ideál 😀 Bylo to ale pěkné.

Zbytek farmy je předělán na komerční využití. Jsou zde krámky, kde nakoupíte vše možné a všechny místnosti jsou využity. I koupelna nepřišla nazmar (viz. fotky).

Náš den jsme zakončili návštěvou dvou vodopádů. První z nich Wailua Falls padá z výšky 113 stop = cca 34,5 metru. Je opravdu krásný, ale cesta k němu je zavřená. Chtěli jsme najít nějakou okliku, ale nevypadalo to moc přívětivě. Viděli jsme ale divoká prasátka 🙂

Druhý vodopád Opaeka’a Falls jde krásně vidět ze silnice. Cesta k němu je ale také zavřená. Co jsem se dočetl na netu, prý se tam zabilo pár lidí a média z toho udělala aféru, takže trail zavřeli. Existuje prý stále tajná stezka, po které se tam dá dostat.

Večer jsme ještě zašli na drink a udělali pár fotek hotelu, které přidáváme.

Leave a Reply