Den 10 – cesta na Kauai

Poslední den na Kauai jsme strávili v hotelu. Měli jsme check-out v 10:00, ale mohli jsme zůstat v hotelu u bazénu. Zhruba v 15:00 jsme odjeli na letiště. Po cestě jsme museli natankovat plnou nádrž, abychom nemuseli doplácet zbytečně drahý benzín autopůjčovně.

Opět to bych trochu fail. Předplatili jsme si 20 dolarů (už jsme jednou tankovali, takže bylo potřeba pouze doplnit palivo do plné). Nějak jsem nevěděl jak stojan funguje a stále “nic neteklo”. Háček byl ve stojanu pro tankovací pistoli, který se musel zvednout nahoru (pak jsem na to přišel). Dotankovali jsme plnou a jeli na letiště.

Vrácení auta proběhlo v pohodě, nebyl žádný problém a tak jsme mohli v klidu jít na check-in. Měli jsme trochu obavu z našich zavazadel, jelikož jsme na Maui nakoupili hodně věcí. Měli jsme problém jak s místem, tak s váhou. Naštěští zde byly samoodbavovací stojany a nikdo moc váhu nehrotil. Zaplatili jsme tedy 25 dolarů za jeden kufr a zbytek si vzali do letadla.

Cesta na Kauai trvá asi 45 minut. Je to velice krátký let. Letěli jsme s místní Hawaii Airlines, která lítá s Boeing 717. Toto letadlo je trochu specifické v tom, že má 2+3 sedadla. Standardní letadla jako např. Airbus A320 nebo Boeing 737 májí 3+3. Další zvláštností je umístění motoru přímo na trupu v zadní části letadla tzn. zádní dveře zde nejsou, pokud by došlo k nouzovému přistání, “odloupne” se zadek letadla.

Zajisté jsme seděli hned vedle motoru. Let byl v pohodě a zachvilku jsme byli na Kauai. Zde jsme si opět půjčili auto. Po cca hodině ve frontě u Dolllar CarRental jsme nakonec dostali Nissan Pathfinder, což je docela velké SUV. Pak jen následovala cesta do našeho hotelu.

Leave a Reply