Zanzibar den 1-2.

Abych to vzal pěkně popořádku. Odlet jsme měli naplánovaný na neděli s Flydubai. Pravidelná linka, kterou jsme již letěli jednou a měla zpoždění 2 hodiny. Jelikož jsme tak nějak tušili, že to bude opět stejné, vzali jsme si jen příruční zavazadla.

Zajisté opět dvě hodiny posunutý let. Problém byl v tom, že čas příletu do Dubaie bych o deset minut později, jak navazujicí let na Zanzibar. Doufali jsme tedy, že bude mít zpoždení i tento let, což se nám naštestí splnilo. Jelikož jsme měli jen příruční zavazadla, nemuseli jsme řešit, zda nám stihnout přeložit kufry (což zajisté nestihli a ostatní čekali na Zanzibaru na kufry marně). Po příletu jsme šli zaplatit vízum (50 USD na osobu) a šli dále na přepážku. Proces hrozně pomalý. Očkování zajisté nikdo nechtěl vidět. Nevadí, aspoň máme žlutou zimnici na celý život a nemusíme to řešit. Hned za odbavením jsem si šel koupit místní simku na data. 15 USD 3 GB dat a pár minut volání. Určitě se dá sehnat levněji, ale jelikož bylo 6 ráno těžko něco hledat ve Stone Town.

Na parkovišti na nás čekal řidič (chudák musel čekat hodinu), který nás zavezl přímo do ubytování v Nungwi. Cesta byla v pohodě, řekl bych, že více v klidu oproti Asii. Cestou jsme se mohli podívat, jak žijí místní. Co si budeme povídat, je to bída. My v Evropě bychom měli být vděční za to co máme.

Po příjezdu jsme dostali ovoce na uvítanou a kolem 10:00 jsme měli nachystaný pokoj (půl domek s ložnicí a koupelnou). Jedná se o Kigwedeni villas, kdyby chtěl někdo tip.

Jelikož jsme byli unavení, šli jsme si schrupnout na 2 hodinky, a poté se vydali na pláž. Vila není přímo u pláže, vede k ní cestička cca 200 metrů, ale to vůbec nevadí, jelikož vás čeká nádherný bílí písek a modré moře. Pláže jsou tu prázdné, opravdu málo lidí, žádná lehátka. Na co taky, lehnete si na ten nádherný písek.

Vydali jsme se rovnou na jídlo a našli super restauraci Baraka Beach Restaurant, kde se najíte kolem 12.000 šilinků cca. 120 Kč. Po skvělém jídle jsme se šli vyvalit na pláž, kde jsme zůstali do západu slunce. Večer proběhl drink v restauraci s výhledem na moře a pak  věčeře v Baraka, poté jsme už šli spát.

Den druhý – výlet

Ráno jsme měli domluvený výlet lodí na Mnemba ostrov, který vás u místních vyjde na 20 dolarů na osobu s obědem. Jeli jsme klasickou zanzibarskou dřevěnou lodí, která je opravdu kouzelná. Hned na startu jsme si mysleli, že se převrátíme, jelikož jsme stáli bokem k vlnám a celá loď se šíleně nakláněla. Párkrát jsme dokonce nabrali vodu. Naštěstí vše v pohodě. Místňáci jsou ostřílení námořníci :D. Můžeme vyplout. Cesta z Nungwi trvá zhruba hodinu a půl, ale záleží hodně na počasí. Přímo v lodi nám chystali oběd, což byla skvělá podívaná.

Měli nachystaného celého tunáka, který na nás “čekal” v kyblíku s vodou. Mezi tím si nachystali zeleninu a připravili nálev z limetek, česneku a koření. Rybu kuchali přímo na palubě, krásně ji nařezali a poté zabalili do alobalu a zalili připravenou marinádou. Říkal jsem si, kde budou rybu dělat, když najednou vytáhli gril, vzali trochu benzínu na podpal nasypali uhlí a už to jelo přímo na lodi. Sranda. Mezi tím jeden místní námořník vytáhnul z moře krásnou velkou rybu, kterou chytil jen na vlasec a háček, který táhnul za lodí. Ryba se grilovala a my přijeli na místo, kde se dá šnorchlovat. Bylo hrozně větrno a proudy byly hodně silné. Šli jsme tedy do vody, zkusit jak to půjde, ale za pár sekund jsme byli docela daleko od lodi. Opravdu to šíleně táhlo a měli jsme co dělat, abychom doplavali k naší lodi. Pak jsme už do vody nešli a koukali se na ostatní jak s tím bojují. Někdo musel být zachráněn další lodí, která tam plula, jelikož už byli asi vyčerpaní.

Jako odměna byla luxusní ryba, kterou nám uvařili na lodi. K tomu jsme měli placky chapati, zeleninu a ovoce. Viděli jsme také delfíny, takže super. Vylezli jsme na vyvýšenou palubu a šli se opalovat a relaxovat. Místní zatím nachystali loď k cestě zpět. Jelikož hodně foukalo a vlny byly docela nepříjemné, jeli jsme skoro dvě hodiny.

Mezitím jsme pluli kolem ostrova a kochali se krásným výhledem na modré moře. Cesta byla příjemná, i když to občas házelo. Celkově super výlět, opět hodně nových zážitků.

Jakmile jsme zakotvili, skočili jsme rychle na pokoj hodit sprchu a honem do naší oblíbené restaurace. Tentokrát si dala Kinečka Coconat curry lobster a já si dal Kings fish a pivko (místní pivo Kilimanjaro). Jídlo opět skvělé, nakrmili jsme další mumínu a pak se vydali zpět na pokoj odpočinout si na další den.

Další psaníí opět za dva dny.