Thajsko – Bangkok

Z Phuketu jsme se vrátili do Bangkoku, kde jsme měli jednu noc, než jsme letěli domů. Z letiště jsme si vzali taxík do hotelu. Jelikož je to šílené město chtěl jsem bydlet v hotelu, kde je hodně pater, abychom měli pěkný výhled + chtěl jsem střešní bar.

Nakonec vyhrál Marriott Sukhumvit. Lokace docela ok na vlaku, cenově trochu horší, ale nevadí. Taxikář nás hodil relativně rychle, takže jsme se ubytovali a vyrazili na výlet po Bangkoku. Město dost velký, hnusný, nic moc. Koupili jsme si lístky na loď, která projíždí městěm, má zde různé zastávky podobně jak autobus MHD. Lístek stojí pár korun. Palác byl zavřený (nebo nám to aspoň 10 lidí a vojáci tvrdilo), takže jsme vzali tuk tuk a jeli do jiného chrámu. Zde jsme udělali pár fotek a jeli dál.

Paní v tuk tuku nás už začla trochu otravovat, jelikož chtěla bakšiš za svezení, takže nás zavezla do obchodu, kde šili obleky a košile na míru. Něco jsem zkoušel, ale nakonec z toho nic nebylo, jelikož se mi doprava zdála hodně drahá.

Největší fail byl, když nás paní zavezla někam do přístavu, kde po nás chtěli asi 1400 bathů za přepravu. Jelikož jsme vůbec nevěděli kde jsme, šli jsme nakonec pěšky (paní po nás chtěla taky nesmysl). Celkově je Bangkok úplně jiný jak sever Thajska. Tam jsou všichni v pohodě, nikdo vás nechce ojebat. Tady každej, kdekoliv a kdykoliv. Nejhorší jsou klasicky taxikáři, řidiči tuk tuků atd.

No nic další skvělej nápad byl, že se večer vypravíme na nějaký trh. Taxikář nás zavezl někam na ohraj, kde nic nebylo trh nikde, jen prodavači ovoce atd. žádný turista nic. Takovej divnej pocit 😀 Snažili jsme se najít nějaké tržiště, ale marně.

Vzali jsme taxík za hříšný peníz a jeli zpět. Večer jsme si v hotelu zašli na střešní bar na drinky a šli spát.