Bali – fotogalerie a krátké povídání

Výlet na Bali je už dlouho za náma. Letěli jsme v květnu 2013 s KLM. Praha -> Amstr -> Singapore -> Denpasar. V té době to byl jeden z nejdelších letů, co jsme zažili. Domluvené jsme měli ubytování u čecha, který na Bali bydlel, takže jsme věřili, že bude vše v pohodě.

Při přistání jsme zjistili, že nám ztratili zavazadla, což byla docela naprd situace, jelikož jsme nic neměli. Řešili jsme to asi 2 hodiny na letišti v Denpasaru, kde bylo na chcípnutí (jako v prádelně). Tomáš u kterého jsme bydleli a jel nás vyzvednout naštěstí počkal, než vše vyřídíme.

« 1 of 2 »

Přijeli jsme na vilu večer, seznámili jsme se s Tomášovou ženou Ivou a synem a dali pokec. Hrozně super rodinka nám nabídla aspoň nějaké oblečení, než nám dorazí ztracené kufry.

Na Bali se jezdí na levé straně, doprava je zde šílená, nemá žádná pravidla a je to chaoz. Milión skůtrů, pořád se troubí a člověk musí dávat pozor.

Kufry nám přišly až 3tí den. Asi ve 3 ráno bouchal makak na dveře, že to teda má. No super. První týden jsme udělali hodně výletů autem po celém ostrově. Jednu noc jsme přespali v hotelu přímo na prstenci kráteru, z kterého byl úžasný výhled na sopku Agung, projeli vnitnozemí, kde je opravu velká chudoba, podívali se na vodopády, do džungle na místní jezera i opičí chrám.

Druhý týden jsme neměli auto ale skútr a tak dávali jen kratší výlety, trochu více jsem serfoval, ale hlavně jsme se jeli podívat na ostrov Gili, což jsou 3 ostrůvky kousek od Lomboku.

Celkově Bali hodnotím jako super destinaci pro někoho, kdo chce poznávat. Není to zde na válení na pláži. Jsou zde hrozné vlny, ale dají se najít klidná místa, kde je voda klidnější. Příroda úžasná, lidi horší jak v Thajsku, ale dá se to přežít.