Tenerife 2016

Člověk by si řekl, že zde není tolik věcí na vidění, ale opak je pravdou. Tento ostrov je prostě úžasný a my ho prostě milujeme.  Tento rok jsem začal hledat letenky trochu dříve a jelikož minule z Vídně nebyly úplně za špatné peníze, rozhodnul jsem se mrknout na Německo. Přece jen je to pro nás blíž.

Našel jsem super letenky z Berlína za cenu tak směšnou, že jsem tomu nemohl uvěřit. Přímý let z Berlína s EasyJet stál v základní ceně kolem 4 tisíc Kč pro oba za zpáteční letenku. Dokoupil jsem k tomu ještě sedadla na exitu + FastBoarding, kde můžete do letadla vzít příruční zavazadlo + menší zavazadlo pod sedačku a také nečekáte ve frontě. Celková cena kolem 6 tisíc Kč za oba zpáteční let. Good deal! Hotel jsme vzali opět přes nás time share v CLC Paradise, kde jsme byli i minulý rok.

Cesta do Berlína na letiště Schönefeld úplně v pohodě. Vyjeli jsme po 6té hodině ráno, jelikož jsme letěli 11:20 a chtěli jsme mít trochu klid. Parkování jsem našel za 39 EU kousek od letiště u super společnosti McParking. Mají hodně míst, zavezou vás na letiště a pak na vás počkají na letu zpět. Vše naprosto bez problému, vše rychlé a naprosto super.

Letiště je docela malé a né úplně ideálně řešené. Nemají zde eskalátory, takže za security musíte kufry vytáhnout po schodech do patra. K letadlu se jde pěšky, což je určitě lepčí varianta, jak autobus.

EasyJet mě velice překvapil. Zbrusu nové sedačky Recaro, které sice nejsou polohovatelné, ale sedělo se na nic opravdu super a tím, že jsou velice uzoučké, je i více místa na nohy. Nám to sice bylo jedno, jelikož jsme seděli na exitu, ale pro ostatní super bonus.

Let byl úplně v pohodě, na palubě se dalo koupit jídlo i pití. Nemůžu nic vytknout. Stále jsem toho názoru, že EasyJet patří mezi nejlepší low costy v Evropě (v porovnání s Ryanair a WizzAir). Na Tenerife se letí cca 5:30 hodiny a přiletíte na letiště Tenerife Jih.

Pro nás to byl první přílet na toto letiště. Vždy jsme měli přílet na Tenerife Sever. Vypůjčili jsme si auto a jeli přímo do hotelu.

Plán na týden byl jasný:

  1. Výlet lodí na Los Gigantes – stačí zajet do přístavu u Los Gigantes a najít si vhodnou loď, která vám vyhovuje. Je jich tam opravdu hodně. My jsme zvolili větší loď za cenu 25 Eu na osobu.  Když budete mít štěstí, uvidíte po cestě delfíny. My jsme bohužel štěstí neměli 😀 Jinak je plavba super, měli jsme krásné počasí a užívali si to. Je zde i jedna zastávka v zátoce Masca, kde končí i stejnojmený trek, který můžete podniknout také.  Voda je zde čistá, ale studená.
  2. Cueva del Viento – pokud máte rádi sopky, lávu, tunely je to přesně pro vás. Minulý rok nám to nevyšlo, protože je zde potřeba rezervace. Míst je opravdu málo a doporučuji bookovat hodně dopředu. Celý výlet startuje v kanceláři, kde vám průvodce řekne zajímavé informace o lávových jeskyních (spíše to jsou tunely), popovídá o tom, jak vůbec našli tunely, že jsou jedny z největších na světě atd. Důležité: pokud sem někdy někdo půjde zapamatujte si slovo Pahoehoe lava. Je to prý nejvíce používané slovo v oblasti lávy.  😀 K jeskyním se jede autem a poté kousek pěšky. Každý vyfasuje helmu a čelovku, jelikož se snaží zachovat vše 100 % natural. Nejsou zde žádná světla nic, což dělá výpravu ještě více zajímavou. Jak jsem již psal. Pokud jste fandové, musíte vidět.
  3. Siam Park – klasika. Chodíme sem každý rok. Prosinec je ideální, jelikož zde nejsou žádné fronty, takže si užijete všechny atrakce na 100 %.
  4. Místní pláže – pokud chcete na surf, zkuste Playa Americas, kde je hodně škol a dá se zde půjčit surf. Problém je s parkováním, ale nakonec jsme našli garáž za cenu kolem 1 EU za hodinu. Bohužel jsem surfovat nešel, protože byly docela velké vlny a pro né moc zkušeného člověka to není ideální.

Let zpět byl v pohodě. Na letišti jsme využili vip salónek, který je opravdu super. Hodně jídla, hodně pití, můžete si vzít i sebou do letadla. Celkově zase skvělé. Určitě sem zase v nejbližší době zavítáme.