Recenze a zkušenosti s Flydubai + VIP salónek na terminálu 2 v Dubai

Jelikož je stále hodně lidí, kteří neví co od této low cost společnosti čekat, zde máte mé zkušenosti. Jednalo se o let: Praha -> Dubai za cenu kolem 6 tisíc Kč.

Let z Prahy měl zpoždění cca 1,5 hodiny. Obecně je to velký problém Flydubai a je potřeba s tím počítat. Většina letů neletí na čas. Určitě je super udělat si online check-in pro všechny lety a vybrat si sedadla. Pokud nechcete exit nebo první řadu, vyjde vás to na pár desítek korun a nemusíte nic řešit.

Letadlo, personál, vybavení atd.

 

Výhody:

  1. Na letech s Evropy a do Evropy dostanete jídlo. Není to vůbec špatné, je tam hodně věcí včetně malé vody.
  2. Obrazovka u každého sedadla, kde si můžete připlatit za sledování filmů nebo poslech muziky.
  3. Sedačky docela pohodlné
  4. Zavazadlo až 20 kg + příruční

Nevýhody:

  1. Za pití si musíte zaplatit, ale není to zas tak drahé
  2. Lety využívají cestovky, taže např. na našem letu byla půlka letadla na zabití
  3. Na letech z Dubaie, které letí mimo Evropu již jídlo nedostanete! Připravte se tedy, že si na přestupu musíte něco koupit, nebo poté využít nabídku v letadle.

Personál bych docela v pohodě. Když jsem něco potřeboval, nebyl nikdy problém. V porovnání se Smartwings zde vidím hlavní plus v možnosti vše udělat online, vybrat si sedadla atd. Vzít si také můžete velké zavazadlo až 20 kg. Jídlo je jen bonus, který můžete využít.

Na letu zpět je dobré mít už letenky. Tím se vyhnete šílené frontě na odbavení a můžete využít přepážky úplně na levé straně, kde vás odbaví rychleji, jelikož již máte letenky.

Terminál 2 a VIP salónek

Menší terminál na kterém naleznete vše co potřebujete. Hned před výstupem najdete spoustu taxíků, takže se nemusíte bát, že se nedostanete do hotelu. Ceny jsou jasné a všichni jezdí podle taxametru. Pokud máte možnost vstupu do salónku Marhaba Lounge, určitě toho využijte. Salónek je hodně podobný jako na hlavním terminálu. Skládá se ze dvou částí, kde v té první se kouří a můžete si tam dát nějaké drinky. V tom druhém se nekouří a naleznete zde klasicky jídlo, nealko atd. Jsou zde pohodlné křesla, přístup na wifi a dobrý výběr pití a jídla.