Phuket 3. trip – Koh Phi Phi, Phi Phi

Dalsí výlet, který jsme měli v plánu byl výlet lodí na nejvíc známé ostrovy v okolí Phuketu. Vyjeli jsme časně ráno. Domluvenou jsme měli společnost přímo v hotelu, jelikož to cenově vycházelo hodně podobně a věřili jsme, že v Marriott nebude nic pochybného.

Loď byla moc pěkná a prostorná. Připravené jsme měli pití a jídlo, takže pohoda. Vydali jsme se na cestu docela svižným tempem, jelikož bylo moře klidné. První zastávka byl ostrov Koh Phi Phi, který zná asi každý, kdo viděl film “Pláž”. Zde jedno velké doporučení. Vstaňte opravdu co nejdříve ať jste jedna z prvních lodí, která připluje, protože to, co se děje kolem 8 hodiny je peklo. Přijede sem desítky lodí, na mini plaži jsou stovky turistů a není to ono.

My jsme měli štěstí, že jsme přijeli jako první a nikdo zde nebyl. To se změnilo asi za hodinku. Naštěstí se mi podařilo udělat pár fotek.

Další zastávka byla na krátké koupání v průzračné vodě. Všude hrozně rybiček no nádhera. Určitě sem pojedeme znovu, ale domluvíme si vlastního makaka s člunem.

Dlouhou zastávku jsme měli na ostrově Phi Phi, kde jsme měli i oběd. Zde je to už trochu větší, hodně hotelů a turistů. Tento ostrov smetla vlna tsunami úplně nejvíce. Bavili jsme se s pár lidma, kteří říkali, že museli vše vybuvovat znovu. Každopadně to dali hodně rychle dohromady.

Poslední zastávka byl malinkatý ostrov. Název se už bohužel nevybavím, ale byla zde krásná bílá pláž vhodná na šnorchl. Odpoledne jsme se vraceli zpět unavení a spálení 😀