Jaký je časový posun v Egyptě?

Čas je důležitým údajem, ať už se nacházíte v jakékoliv destinaci světa. Pakliže se budete chystat na plánovaný čtyřhodinový let do Egypta, určitě vás napadne zásadní otázka. O kolik hodin se změní čas po relativně dlouhém letu vůči České republice?

O nic, ale také o jednu celou hodinu. Tato nejednoznačná odpověď má celkem jasné vysvětlení.

Čas v Egyptě je neměnný

Všichni Češi a občané dalších vybraných zemí jsou zvyklí na to, že rozlišují letní a zimní čas. Tak tomu ale není v Egyptě. Ten má čas neměnný a stejný v průběhu celého roku. Vzhledem k tomu, že se tato země nachází v časovém pásmu Eastern European Time označovaného zkratkou EET, je pochopitelné, že vůči našemu času UTC tam nějaká odchylka bude. Ta je však způsobena tím, že v Česku dochází ke změně letního a zimního času.

Časová pásma. Zdroj: wikipedia.org

Jakým směrem se posouvá čas?

Posun času je o jednu hodinu vpřed. A to platí s ohledem na změnu času v ČR především v zimě. Z níže uvedených řádků jednoznačně vyčtete, jak si přenastavit hodinky po příletu do Egypta v konkrétní měsíce.

  • Listopad až březen a květen až září – Čas je posunutý o jednu hodinu dopředu
  • Duben a říjen – Čas je stejný, jako v České republice

Pokud se snažíte přijít na to, proč je v uvedených měsících čas shodný s tím naším, je to vlivem posunu času v Egyptě po Ramadánu, a to je květen a listopad.

I když si při návštěvě Egypta povětšinou nastavíte hodinky o hodinu napřed, nic to nemění na tom, že užívat si budete delšího dne a slunečního svitu.