Den 5. – Bronx Zoo

Na dnešní den jsme měli naplánovaný výlet do Bronxu do ZOO. Většina lidí má tuto čtvrť zafixovanou jako ne moc bezpečnou, ale přes den je to v pohodě prakticky všude v New Yorku.

Nasedli jsme na metro a vydali se na cestu. Jeli jsme opravdu dlouho, několikrát hlásili, že je ucpané metro a musíme čekat než odjedou vlaky před náma. Venku to moc pěkně nevypadalo. Samé nízké domy, stará auta, docela špína. Říkal jsem si, že je to nějaké divné, jelikož ZOO je v relativně dobré části Bronxu. Podíval jsem se na mapu a zjistil, že jedeme úplně jinam. Vystoupili jsme tedy a jeli zpět, abychom mohli přestoupit na správnou linku metra.

Celkově nám cesta zabrala tak 2 hodiny. Po výstupu z metra jsme dali oběd v Burger King. ZOO je vzdálené tak kilometr od metra a v pohodě se tam dá dojít pěšky. Skoro nikdo zde nebyl, bohužel bylo i všechno zavřené a tak se nedalo koupit i nějaké občerstvení.

Určitě se vyplatí udělat si sem výlet. Jednak se člověk podívá do jiné části New Yorku a také je to trochu odproštění od šíleného centra. Cestou zpět na metro jsme šli delší procházku Bronxem a opravdu jsme byli jediní bílí 🙂 vše ale v pohodě. Nikdo nás neobtěžoval ani se blbě nedíval. Nicméně večer bych se zde necítil úplně ok.