Vízum a cestovní doklady na Zanzibar

Při cestě na ostrov Zanzibar musíte splnit podmínky vstupu stejně, jako do kterékoliv jiné exotické země. Za nezbytné lze považovat dva doklady. Jedním z nich je cestovní pas. V jeho případě si pohlídejte délku platnosti. Ta musí mít trvání alespoň šest měsíců poté, co vstoupíte do Tanzanie a jejích přilehlých oblastí.

Druhým důležitým dokladem je vízum. Pokud má vaše cesta na Zanzibar poznávací charakter, vystačíte si s jednovstupovým vízem. Jeho délka platnosti je tři měsíce. Sami se rozhodněte, kde o vízum požádáte.

Vízum na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně

První variantou je návštěva Velvyslanectví Tanzanie. To se bohužel nenachází na území České republiky, a proto musíte na nejbližší adresu do Berlína. Vízum na Zanzibar nabývá dvou odlišných cen.

  • Klasické vízum na Zanzibar za 50 EUR
  • Expresní vízum na Zanzibar za 70 EUR

Vízum na letišti

Druhou možností je zaplatit tento vstupní poplatek až po příletu na Zanzibar. Vízum je vyřizováno na základě vyplněného imigračního formuláře. Ten můžete obdržet dokonce už na palubě letadla. Po přistání vyhledejte příslušnou přepážku na letišti a tam zaplaťte vízum na Zanzibar. Zde se jeho cena liší oproti vízu na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Je to 50 USD. Ty je možné zaplatit platební kartou nebo zvolíte bezpečnější způsob platby v hotovosti. Vhodné je mít tuto částku přesně.

Další důležité informace

Vědět byste měli i o třetí možnosti pořízení víza. A tou je varianta, kdy přicestujete z jiné okolní země do Tanzanie a dál na Zanzibar. V takovém případě se vízum platí na hraničních přechodech.

Při odletu a opuštění země vás určitě potěší zrušená odletová taxa, která se ještě do nedávné doby musela vyřizovat a platit. Její výše byla 25 USD. Nyní je tato taxa součástí zpětné letenky. Pokud jste na Zanzibar přicestovali bez zpětné letenky a chcete si ji zakoupit na místě, počítejte i s dalšími poplatky.

  • Daň ve výši 10 % z ceny letenky navíc
  • Při cestování na pevninu Tanzanie taxa 2 USD navíc