Počasí ve Spojených arabských Emirátech (SAE)

Počasí ve Spojených arabských emirátech je doslova tropické a suché. Pokud se ptáte, jaký je nejlepší měsíc k cestování v této zemi, odpověď bude jednoznačná. Jsou to především jarní a podzimní měsíce, kdy jsou optimální teploty. Ty se pohybují kolem 30 °C, nikoliv ve výši 50 °C, jak je tomu v letním období.

Ať už se rozhodnete do Spojených arabských emirátů vyrazit kdykoliv během roku, vždy se dočkáte příjemného klimatu. I když je to výjimečně, i SAE má měsíce, kdy je možný výší úhrn dešťových srážek až 36 mm, a to je v únoru. Leden, březen a prosinec se pohybují kolem 10 mm srážek.

Jestliže vás zajímá, kam se až mohou šplhat teploty v hlavních lokalitách během léta, přinášíme vám jejich stručný výpis.

  • Abú Dhabí – nejvyšší teplota vzduchu až 43 °C, nejvyšší teplota moře až 33 °C  • Dubai – nejvyšší teplota vzduchu až 42 °C, nejvyšší teplota moře až 32 °C  • Fujairah – nejvyšší teplota vzduchu až 38 °C, nejvyšší teplota moře až 30 °C  • Sharjah – nejvyšší teplota vzduchu až 43 °C, nejvyšší teplota moře až 32 °CI přes zimu se dočkáte velice příjemného počasí, jen se připravte na to, že teploty vzduchu se pohybují maximálně do 24 °C přes den a v noci do 13 °C. Teplota moře pak klesá na 16 °C.