Faraonova pomsta

Faraonova pomsta, jeden z největších strašáků při cestě do Egypta. Tímto výrazem jsou označovány střevní problémy, které čekají na většinu Evropanů. Vliv na to mají především tamní bakterie nacházející se v podstatě kdekoliv – voda, jídlo, předměty kolem vás apod. Naše tělo na tyto neznámé látky nemá dostatek obraných mechanismů, a proto je výsledek zřejmý – průjmy, bolesti břicha, horečky a celková nevolnost.

Jestliže nechcete, aby vám Faraonova pomsta pokazila dlouhodobě plánovanou dovolenou, můžete se na ni připravit nejenom doma, ale také přímo v Egypt.

  • České léky na tyto žaludeční problémy nestačí. Pouze snad probiotika užívaná několik týdnů před odletem nebo očkování proti choleře. V jejím případě počítejte s náklady v hodnotě cca 1 400 Kč.
  • Lepší variantou je nákup léků přímo v Egyptě. Na Faraonovu pomstu platí několik zaručených výrobků – Diax, Anitmal, Streptoquin a Drotazide. Ty můžete pořídit v jakékoliv lékárně.

Abyste si dovolenou nezkazili zažívací nevolností a podobnými obtížemi, snažte se při pobytu v Egypt dodržovat několik obecných pravidel.

  • Nikdy nepijte vodu z vodovodu, ani si s ní nevyplachujte ústa při čištění zubů. K tomu používejte jen balenou vodu.
  • V balené vodě omývejte všechno ovoce a zeleninu, které si přinesete z tržnic a obchodů.
  • Vyvarujte se ledu v pití. Ten je obvykle vyráběn z běžného vodovodního řádu.

Abychom v prezentaci rad byli opravdu důslední, hodí se na závěr také zmínka o využívání klimatizačních zařízení na pokojích. Nepřehánějte to s nízkými teplotami, protože přechody mezi velkým horkem a zimou se negativně projeví na vašem zdraví a mohou vám zkazit dovolenou.