Co navštívit na Kanárských ostrovech

Při plánování dovolené na Kanárských ostrovech vám přijdou vhod tipy na ty největší zajímavosti. V rámci každého ostrova vám přinášíme alespoň malou ochutnávku.

Tenerife

Za návštěvu určitě stojí nejvyšší hora ostrova Pico Del Teide nacházející se v národním parku. Její výška je asi 3 718 metrů nad mořem. Na hoře jsou oblíbené vyhlídky La Fortaleza nebo Pico Viejo. K nim se můžete dostat nejenom prostřednictvím pěších tras, ale také díky lanovce. Ta vás vyveze z 2 356 metrů do 3 555 metrů nad mořem. Délka jízdy trvá asi 8 minut a cena zpáteční jízdenky stojí cca 25 EUR.

Pokud patříte k milovníkům písečných pláží a budete se nacházet v Santa Cruz de Tenerife, vyrazte na proslulou pláž Las Teresitas Beach. Ta patří díky dvou vlnolamům k velice bezpečným a doslova vybízí ke šnorchlováni. Zlatý písek v kombinaci s pestrým zázemím na pláži je zárukou příjemné relaxace.

V případě, že zavítáte do města Puerto de la Cruz, nenechte si ujít Loro Parque. Velká zoologická zahrada o velikosti 13,5 hektarů, kde naleznete živočichy nejrůznějšího druhu. Užívat si můžete i řady speciálních vystoupení, například s kosatkami a delfíny. Ceny se pohybují od 34 do 149 EUR dle rozsahu návštěvy a počtu osob.

Fuerteventura

Milovníci historie jistě neodolají návštěvě známého mlýnu Molino de Antigua, který slouží pro výrobu mouky. Okolí je navíc doplněno i kavárnou, výstavními plochami a ostatními věcmi zpříjemňujícími čas strávený tímto výletem.

Další pýchou ostrova Fuerteventura je muzeum s artefakty místních obyvatel z let minulých. Museo Arqueologico de Betancuria se nachází ve stejnojmenném městě Betancuria. Museum je otevřeno od úterý do soboty od 10 do 18 hodin.

Velkou dávkou historie na vás dýchne také archeologické naleziště Poblado de La Atalayita poblíž vesničky Pozo Negro. Tyto historické budovy se nachází na vyprahlé pustině.

Gran Canaria

Jestliže chcete na ostrově Gran Canaria zažít malé Benátky, pak vyrazte do přístavního letoviska Puerto de Mogán. Toto rybářské centrum vás okouzlí hlavně svou unikátní architekturou a tamní atmosférou. Tu mimo jiné tvoří hlavně výhled na překrásný přístav.

Při návštěvě jižní části ostrova si můžete užít i skutečné písečné duny pojmenované Dunas de Maspalomas. Ty jsou součástí národního parku a rozléhají se na ploše až 20 kilometrů. Pohled na ně ve vás vzbudí niterní fantazii a nabídne úchvatné scenérie.

Asi nejznámější památkou ostrova Gran Canaria jsou skalní domy Guayadeque na stejnojmenném území. Vedle poznání tamního života můžete narazit i na takové zajímavosti, jakými je například skalní bar a příprava tradiční nápojů.

Lanzarote

Vaším prvním cílem při návštěvě ostrova Lanzarote by se měla stát skalní formace Jameos del Agua. Jde o přírodní skalní tunel, který kdysi vznikl z lávového proudu. Pohybovat se můžete po dokonale přizpůsobených stezkách a využít lze i originálně situovaného posezení s výhledem na průzračně čistou vodu.

Vaší pozornosti by neměly uniknout ani Lanzarotské vinice, které jsou originální především tím, že se nachází v silné vrstvě černé pemzy. Ta se zde objevila díky sopečným činnostem. Réva je pěstována naprosto ojedinělým způsobem oproti metodám, na něž je zvyklý český turista.

Co by to bylo za dovolenou, pokud byste při projíždění Lanzarote nezavítali i do populárního národního parku Timanfaya. Ten má rozlohu 50 kilometrů čtverečních a vyniká svým unikátním až doslova vesmírným vzhledem. Po něm se můžete pohybovat například na velbloudovy. Projížďka stojí asi 15 EUR.

La Palma

Velkou pýchou ostrova je námořní muzeum Museo Naval del Barco de la Virgen nacházející se ve městě Santa Cruz de la Palma. K vidění je například replika lodi Santa Maria, s níž Columbus dosáhl břehů Ameriky. A to v životní velikosti. Muzeum je otevřeno do pondělí do pátku 10 – 18 hodin a o víkendu 10 – 14 hodin.

Jestliže si chcete udělat piknik u sopečných kráterů, pak se vydejte podél turistického hřebene Cumbre Vieja a směřujte k Fuencaliente. Počítejte s časovou náročností kolem 6 – 7 hodin. Celková délka je asi 20 kilometrů.

Sopečného nadšení si můžete užívat nejenom při turistice, ale také v podobě pláže s lávovým pískem. Ten se vyznačuje svou temně černou barvou. Takové pláže naleznete v jednom z největších letovisek Los Cancajos.

La Gomera

Milovníci rozmanité přírody by měli navštívit národní park zanesený v památkách UNESCO, který nese název Parque Nacional De Garajonay. Jeho bohatou vegetaci tvoří více, jak 450 druhů nejrůznějších rostlin.

Jestliže hledáte turistické středisko plné zábavy, surfování na vlnách a relaxace s vynikajícím gastronomickým zážitkem, pak vyrazte do Údolí velkého krále. Jde o letovisko La Gomery, jehož pýchou je komplex Valle Gran Rey.

Vyznavači samoty a turistiky si naopak nenechají ujít vavřínový prales. Ten si můžete projít do výšky až 1 400 metrů nad mořem a oddávat se překrásné přírodě. Ti pohodlnější jedinci mohou zvolit autobus.

El Hierro

Ostrov El Hierro lze poznat třeba díky nahlédnutí do historie tohoto místa. To vám umožní komplex bývalých pastýřských chýší. Jde o speciální „ekomuzeum“ nacházející se ve vesničce Casa de Guinea.

Přírodní úkaz můžete spatřit například v podobě větrem ovátých jalovců rozprostřených mezi bílými kameny – je jich více, jak 300. Ojedinělého pohledu se vám dostane především díky silným větrům z Atlantiku. Směřovat byste měli k oblasti El Sabinar.

Faro de Punta Orchilla je maják nacházející se v městečku La Frontera. Ze zeměpisného hlediska jde o velice významný bod. Po jeho návštěvě si můžete nechat vystavit certifikát o dosažení tohoto cíle. Jeho cena je asi 3 EUR.